AWSP150-5
Mfr.Part #
AWSP150-5
Manufacturer
Triad Magnetics
Description
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Stock
4
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
TUV, UR
Current - Output 1 :
30 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
75%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
88 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 6 :
Datasheets
AWSP150-5
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD